Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Obliczenia dla wymienników ciepła

Obliczenia dla wymienników ciepła to szereg symulacji wytrzymałościowych oraz przepływowych w celu przeanalizowania poprawności wykonania projektu.

Obliczenia dla wymienników ciepła możemy wykonać dla przepływów: współprądowych, przeciwprądowych oraz krzyżowych. Wykonując analizę do dyspozycji jest bogata biblioteka materiałów. Dużą zaletą obliczeń dla wymienników ciepła jest możliwość wykonania obliczeń w „Chmurze”, czyli na serwerach Autodesk. Zabezpieczenia plików są na poziomie bezpieczeństwa systemów bankowych.

Najlepszym oprogramowaniem do tego rodzaju obliczeń będzie Autodesk CFD oraz Inventor Nastran.

AUTODESK CFD

Autodesk CFD to program do symulacji przepływu oraz wymiany ciepła. W wymiennikach ciepła przepływ medium ma bardzo duże znaczenie, a taką analizę pozwoli nam wykonać Autodesk CFD. W tym programie możemy wykonać serie różnych scenariuszy, zakładając rożnego rodzaju warunki brzegowe.

INVENTOR NASTRAN

Wykorzystując oprogramowanie Inventor Nastranl mają Państwo możliwość wykonania analizy wytrzymałościowej zarówno w zakresie liniowym oraz nieliniowym, jak również analizy termicznej. Ogromną zaletą tego programu jest możliwość importowania otrzymanych wyników z programu Autodesk CFD, co pozwala na kompleksowe obliczenia.

ROZWIĄZANIE

Powyższe rozwiązania symulacyjne pozwolą Państwu na kompleksowe analizy, które pozwolą na wykrywanie problemów we wczesnym stadium, co w konsekwencji prowadzi do oszczędności finansowych i czasowych w projekcie.

INNE ROZWIĄZANIE

Ciekawym rozwiązaniem uzupełniającym jest użycie oprogramowania Bentley AutoPIPE Vessel, które pozwala na wykonanie pełnego zakresu obliczeń wytrzymałościowych zbiorników i wymienników ciepła.