Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Woodwork

Woodwork for Inventor to program, który automatyzuje proces projektowy od tworzenia szkieletu mebla, poprzez nadanie mu okuć meblarskich oraz materiałów, do przygotowania produkcji. Umożliwia także wygenerowanie list materiałowych i rysunków zawierających wszystkie niezbędne informacje dla osób zajmujących się produkcją montażem. Program dostępny jest do użytku również w języku polskim.

Proces projektowania mebla w Woodwork for Inventor można graficznie przedstawić w ten sposób:

Jednak tworzenie struktury mebli jest również dostępna w innych programach. Dziś projektantom zależy jednak głównie na możliwości tworzenia bibliotek okuć meblarskich, automatycznym generowaniu rysunków oraz list materiałowych ze wszystkimi danymi z projektu.

Z uwagi że branża meblarska charakteryzuje się dużą powtarzalnością program posiada specjalne biblioteki gotowych okuć meblarskich ale również osobny projekt w którym można tworzyć okucia pod wymagania swojej firmy. Kluczem do tworzenia okuć jest umiejętność tworzenia inteligentnych części, ponieważ większość okuć wymaga różnorodności ze względu na wielkość.

Program posiada bogatą bibliotekę materiałów używanych w branży meblarskiej. Przypisane właściwości materiałowe nie tylko dają ładną wizualizację produktu ale również dane do produkcji które program generuje w BOM. Można nadpisywać materiały, tworzyć oznaczenia materiałów.

 

 

 

 

 

Okucia mają zdefiniowane wiązania iMate, dzięki czemu wystarczy ustalić płaszczyzny w których mają się znajdować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektując przykładowy uchwyt ustalamy m.in. rozstaw i wielkość śrub, a gdy wstawimy go do zespołu generujemy otwory na bazie wstawionej części.

 

 

Po zakończonym projekcie generujemy zestawienie materiałów BOM, które zawiera informacje na temat każdego elementu projektu. W szczególności daje informacje na temat paneli ich wymiarów, materiałów. Dzieli materiały na te które są podawane w m3, m2, m oraz elementy liczone w sztukach. Sumuje także wszystkie materiały i komponenty, kontrolując w ten sposób koszt produktu na etapie projektu.

Informacje dodatkowe

    Wyślij zapytanie

    Masz pytania odnośnie oprogramowania?
    Nasi konsultanci chętnie na nie odpowiedzą.
    Skorzystaj z poniższego formularza i wyślij do nas niezobowiązującą wiadomość