Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Obsługa pracowni projektowych oraz bogate doświadczenie w branży CAD

Jesteśmy dostawcą: specjalistycznego oprogramowania CAD, MES, CFD, stacji roboczych, peryferii (ploterów, drukarek, skanerów itp.), wysoko przepustowych sieci teleinformatycznych.
Firma oferuje systemy zarządzania: dokumentacją, PDM/PLM, PM, RCP.

Od lat skutecznie łączymy rozwiązania oraz wsparcie doradcze i szkoleniowe dla dwóch branż: architektoniczno-budowlanej oraz mechanicznej.

Nasi eksperci na co dzień łączą, na pierwszy rzut oka te dwa nie pasujące do siebie światy i na drodze współpracy z naszymi klientami dostarczają efektywny ekosystem umożliwiający kooperację między takimi technologiami jak BIM oraz Przemysł 4.0.

Bogate doświadczenie i współpraca z wiodącymi firmami branży CAD i IT zaowocowała posiadaniem statusu:

 

Historia

Trzy dekady temu grupa ambitnych absolwentów Politechniki Krakowskiej postanowiła zmienić krajobraz biur projektowych w Polsce.
1 lutego 1994 roku powstała firma MAT, która nie tylko spełniła swoje ambicje, ale stała się również pionierem i liderem w dziedzinie obsługi informatycznej dla biur projektowych.

W początkowych latach działalności, gdy większość pracowni projektowych w Polsce korzystała jeszcze z desek kreślarskich, MAT postawił na ich kompleksowe wsparcie w implementacji nowoczesnych rozwiązań. Rewolucyjny na tamte czasy AutoCAD zmienił podejście do projektowania w branżach architektonicznej, mechanicznej i konstrukcyjnej. Dziś firma utrzymuje silną pozycję na polskim rynku CAD/CAM/CAE/PDM, zapewniając klientom dostęp do najnowszych technologii i oprogramowania. Niezmiennie innowacyjne podejście do projektowania sprawia, że klienci MAT są zawsze o krok przed konkurencją. Dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań, sprzętu informatycznego i eksperckiej wiedzy pozwala pracowniom projektowym utrzymać wysoką jakość tworzonych projektów, jednocześnie optymalizując koszty i czas pracy.

Właścicielami firmy są: Marcin Tarczyński, Tomasz Musialik, Piotr Łabuda.

Nasza misja

Dzisiaj firma MAT liczy blisko 30 osób, należy do grona największych firm na rynku systemów CAD.

Tak jak na początku, tak i teraz staramy się budować naszą firmę w oparciu o profesjonalizm i wiedzę. W firmie pracują inżynierowie z doświadczeniem projektowym oraz byli pracownicy naukowi.

Staramy się być blisko naszych klientów wspierając ich w codziennej pracy projektowej. Rozwijamy się, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

Tak jak kiedyś przesadzaliśmy projektantów z desek kreślarskich na pakiet AutoCAD, tak w tej chwili wdrażamy rozproszone systemy pracy współbieżnej wsparte technologią computing cloud.

Lista niektórych nagród, wyróżnień i certyfikatów, które otrzymaliśmy w ostatnich latach

 1. HP Partner Roku 2019Pionier Implementacji Nowych Technologii 
 2. HP Partner Roku 2020DaaS i Usługi Bezpieczeństwa 
 3. HP Partner Roku 2022 Rozwój rozwiązań usługowych i bezpieczeństwa IT 
 4. Autodesk Platinum Club 2022
 5. Certyfikat Wiarygodności Finansowej 2022 – nadany przez Bisnode Polska za osiągnięte wyniki finansowe oraz uzyskaną najwyższą notę wiarygodności i stabilności firmy.
 6. HP Amplify Impact Catalyst 3-Star Partner 2023. W uznaniu dostarczania rozwiązań IT, które nie tylko przynoszą korzyści biznesowe, ale także przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju środowiska i społeczeństwa.
 7. Certyfikat Rzetelności Płatniczej 2023 
 8. Certyfikat Amplify Data Collaboration Excellence 2023
 9. Diamenty miesięcznika Forbes 2024. Prestiżowa nagroda przyznana za wyniki finansowe w 2023 roku potwierdzająca pozycję firmy jako jednego z wiodących graczy na rynku. To zaszczytne wyróżnienie świadczy o doskonałej jakości i skuteczności działań firmy.
 10. HP Amplify Impact Partner of the Year – nagroda podczas Amplify Partner Conference 2024 w Las Vegas
 11. HP Partner Roku 2023Kategoria stacje robocze – innowacje i sprzedaż

Nagrody wyróżnienia MAT

Jak pracujemy w MAT?

1. Doradzamy

Wybór produktów na rynku jest aktualnie ogromny. Często brakuje czasu na szukanie, sprawdzanie parametrów i przeglądanie wielu stron w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania.
Dlatego chętnie pomagamy i doradzamy. W swojej ofercie mamy wszystko co niezbędne, żeby wyposażyć pracownię projektową: od oprogramowania (Autodesk, Adobe, MagiCAD, Microsoft, Corel, Windows) przez komputery, plotery, manipulatory, serwery, szkolenia, wdrożenia aż do papieru do plotera czy myszki komputerowej.
Cały czas poszerzamy naszą wiedzę. Szkolimy się, śledzimy nowinki techniczne. Wiemy jak doradzić przy wyborze licencji programu, czy sprzętu dedykowanego pracowni projektowej. Organizujemy i bierzemy udział w licznych spotkaniach i konferencjach.

Telefon

Spotkanie

Spotkanie on-line

2. Dostarczamy

Oferujemy atrakcyjne warunki sprzedaży i finansowania m.in. leasing. Kompleksowa obsługa obejmuje dostawę oraz pomoc przy instalacji.

3. Dbamy

Dbamy o naszych klientów. Współpraca z nami nie kończy się na dostarczeniu produktu. Posiadamy jeden z największych w Polsce działów technicznych, który pomaga swoim klientom. Prowadzimy wsparcie techniczne przez telefon, internet oraz na miejscu.

Jako partner Autodesk posiadamy niezbędną wiedzę i kompetencję z każdego programu, który posiadamy w swojej ofercie.

Jako Autorized Training Center posiadamy kadrę specjalistów, którzy prowadzą szkolenia z programów Autodesk, takich jak: AutoCAD, Revit, Inventor, Civil 3D. Prowadzimy również wdrożenia i asystę projektową.

Jako partner MagiCAD szkolimy instalatorów oraz jesteśmy wyłącznym dystrybutorem programu na całą Polskę.

Jako Autoryzowany Serwis HP oferujemy naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz regularne przeglądy konserwacyjne.

Oferujemy możliwość podpisania umowy serwisowej, którą dopasujemy do Twoich potrzeb.

MAT w liczbach
0
lat
doświadczenia
0
wdrożeń
0
szkoleń
i doradztw
0
specjalistów
0
autoryzowanych
partnerów
0
produktów
do projektowania