Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Cyfrowy prototyp – prezentacja i sprzedaż – Configurator 360

Zagadnieniem równie ważnym, jak samo projektowanie i tworzenie innowacyjnych produktów – jest sposób ich prezentowania Klientom w celu pozyskania zamówienia. Configurator 360.

Wraz z upowszechnianiem treści cyfrowych, portali społecznościowych – wymagania Klientów co do prezentacji i przekazu rosną. Klienci ciągle się edukują, mają łatwy dostęp do informacji podawanej w przystępny sposób i tego samego oczekują od swoich dostawców. Dokumentacja płaska w oczywisty sposób definiuje projekt ale z poziomu Klienta często nie jest materiałem wystarczającym. Klient chce zobaczyć system w działaniu, możliwe akcesoria, opcje – najlepiej jako model 3D.

NARZĘDZIA

W portfolio rozwiązań Autodesk znajdują się idealne narzędzia do współdzielenia cyfrowego prototypu między współpracownikami, zespołami, Klientami, dostępne na wielu platformach bez instalacji dodatkowego oprogramowania. W zależności od potrzeb – można korzystać z A360, A360 Team lub Configurator 360.

INTEGRACJA

Narzędzia projektowania i cyfrowego prototypowania – jak Inventor Professional czy Fusion – dają możliwość łatwego i płynnego przejścia od projektowania do prezentacji i dialogu z Klientem, z wykorzystaniem powyższych rozwiązań (np. bezpośredni eksport z Inventor Professional do A360 i usługi Configurator 360).

A360

A360 to podstawowe narzędzie do współpracy, które ułatwia inżynierom i projektantom wyświetlanie, udostępnianie, weryfikowanie i znajdowanie plików schematów 2D i 3D oraz plików projektów w jednym centralnym obszarze roboczym. Pozwala na wizualizacje projektów 3D, pokazanie ich w rozbiciu na podzespoły, analizę przekrojów.

CONFIGURATOR 360

Configurator 360 –to platforma pozwalająca użytkownikom na konfigurowanie produktów on-line, z aktywna wizualizacją. Jest to idealne narzędzie do współpracy z wymagającym Klientem – pozwalające mu tworzyć i analizować dowolną ilość dostępnych konfiguracji produktu, bez angażowania zespołów handlowych dostawcy. Platforma umożliwia wysyłanie zapytań ofertowych do dostawcy – zawierających oczekiwaną konfigurację. Projekty-modele przygotowywane są i wysyłane bezpośrednio z aplikacji Inventor Professional i wykorzystują technologię iLogic.

A360 i Configurator 360 – to dzisiejsze zaawansowane odpowiedniki katalogów ofertowych – ułatwiają dialog i komunikację z Klientem, podnosząc jednocześnie jakość oferty i zapewniając wyróżnienie się wśród konkurencji.

CYFROWE PROTOTYPOWANIE I PUBLIKOWANIE UMOŻLIWIAJĄ:

  • Inventor Professional – cyfrowe prototypowanie maszyn  i urządzeń.
  • Autodesk Configurator 360 – platforma udostępniania konfigurowalnych modeli.
  • A360 – platforma udostępniania modeli i wymiany danych projektowych.