Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

BIM 360 Współpraca zespołowa

Autodesk BIM 360 to zestaw narzędzi wspomagających pracę w BIM, ale również narzędzia, które pozwolą ułatwić sobie pracę. Obojętne czy prowadzisz dużą pracownie i robisz wielkie projekty, czy działalność jednoosobową. Jedną z największych zalet BIM 360 jest praca w „chmurze”. Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź jest prosta: dostępność. Dzięki tym usługom masz ciągły dostęp do  swoich projektów. Dodatkowo nie musisz mieć zainstalowanych żadnych programów (poza zwykłą przeglądarką internetową), aby móc przeglądać projekty. Warto tutaj wspomnieć, że dostęp do zasobów nie jest ograniczony tylko do komputera. Wszystko jest również dostępne z urządzeń mobilnych (Android oraz iOS).  Pojemność na dyskach Autodesk jest nieograniczona, dlatego nie musisz się ograniczać do wielkości projektów oraz przechowywać całą dokumentację w jednym miejscu. Nie musisz się również martwić o bezpieczeństwo – wszystkie aplikacje z serii BIM 360 mają certyfikaty bezpieczeństwa ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018 oraz  SSAE-16 AT 101 SOC 2.

BIM 360 DOCS

Zapewnia całemu zespołowi projektantów dostęp w dowolnym miejscu i czasie do aktualnej wersji dokumentów i planów.

BIM 360 FIELD

To usługa chmurowa pozwalająca na zarządzanie projektem w fazie budowy.

BIM 360 GLUE

Aplikacją pozwalająca na koordynację projektu złożonego z wielu branż (np.: AutoCAD Civil 3d, Revit, Revit MEP, Advance Steel, Plant 3D, Inventor, Factory)

Jakie rozwiązania i dla kogo ?

Tak jak już zostało wspomniane wcześniej nie są to rozwiązania tylko dla dużych pracowni. Nawet przy projektowaniu domków jednorodzinnych w AutoCAD LT można poprawić swój komfort pracy i kontakt z klientem używając BIM 360

SZYBSZE PROJEKTOWANIE

BIM 360 oferuje zespołom projektowym narzędzia do lepszej koordynacji, szybszego komunikowania się oraz szybkiego rozwiązywania problemów, dzięki czemu praca nad projektem jest szybsza i bardziej wydajna.

MINIMALIZACJA RYZYKA

BIM 360 umożliwia rozwiązywanie problemów i komunikowanie ich w niemal czasie rzeczywistym. Niezależnie od tego, czy zarządza jakością, bezpieczeństwem, czy dokumentami warunków zabudowy, BIM 360 zapewnia, że Twoje projekty są dostarczane z najlepszymi rozwiązaniami.

POŁĄCZENIE Z GRUPĄ

BIM ograniczało się tylko do kilku członków zespołu projektowego, którzy uczestniczyli w tworzeniu projektu. Dzięki BIM 360 cały zespół może uzyskać dostęp do danych BIM i przyczyniać się do projektu w czasie rzeczywistym, pomagając zespołowi pozostać w kontakcie przez wszystkie etapy projektu.

WSZĘDZIE I O KAŻDEJ PORZE

Pożegnaj przestarzałe plany, rysunki i dane. Dzięki przechowywaniu wszystkich danych projektu w chmurze każdy z zespołu projektu może uzyskać dostęp do niego niezależnie od miejsca korzystania z komputera lub urządzenia przenośnego.

BIM 360 Docs

BIM 360 Docs jest podstawą całej platformy BIM 360, która zapewnia dostęp do przechowywanych tam danych. Wszystkie dane są poukładane w stworzonej przez nas strukturze katalogów. A dostęp do odpowiednich katalogów jest ustawiany indywidualnie dla użytkowników, dzięki czemu nie wszyscy mają wgląd w całość projektu.

BIM 360 Document Management daje możliwość przeglądania projektów zapisanych w formacie DWG, RVT, IFC oraz PDF.

Oprócz samego podglądu do dyspozycji mamy kilka prostych w obsłudze narzędzi: pomiar odległości, dowolny przekrój (w przypadku modelu 3D), ale również bardziej zawansowane narzędzia jak spacer w pierwszej osobie po modelu, dzięki któremu klient będzie mógł przejść po swoim domu (tudzież innym obiekcie).

Kolejną ciekawą i przydatną funkcją jest pokazywanie kolejnych wersji projektu. Dzięki temu nie ma potrzeby zapisywania ich kolejnych wersji z dodaną datą aktualizacji. Wszystko jest robione automatycznie za nas i cały czas mamy dostęp do wszystkich wersji projektu, które dodatkowo możemy porównywać. W przypadku pracy kilku osób nad danym projektem daje nam to możliwość sprawdzenia co została zmienione w porównaniu z poprzednią wersją.

Kolejnymi funkcjami usprawniającymi pracę oraz kontakt z klientem są zgłaszanie uwag i wymienianie komentarzy pomiędzy osobami pracującymi przy projekcie. Zamiast robienia print-screenów i wysyłania maili, wystarczy dodać komentarz z uwagami, skierowany do klienta lub współpracownika.

BIM 360 FIELD

Poszczególne opcje BIM 360 Field dają możliwość zgłaszania problemów na budowie, tworzenia zadań dla poszczególnych osób czy też podwykonawców, oraz tworzenia listy kontrolnej. Do każdej z tych funkcji przynależy szereg opcji takich jak robienie zdjęcia z budowy, oznaczanie problemu, dokładna lokalizacja. Dzięki tym opcją w bardzo prosty sposób można prosto z budowy za pomocą tabletu przeprowadzić inspekcję. Dodatkowo w razie jakiś niejasności lub źle wykonanych rzeczy możemy zrobić zdjęcie zaznaczyć na nim o co dokładnie chodzi i z odpowiednim komentarzem zamieścić to w BIM 360 Field. Pozwala to na natychmiastowe poinformowanie danej osoby o zaistniałym problemie z dokładna lokalizacją i opisem. Osoby zainteresowane są od razu informowane mailowo oraz jest do niej dostęp na urządzeniach mobilnych.

Poprawa jakości – Śledzenie jakości wykonania za pomocą łatwych w użyciu i dostosowanych szablonów. Użycie znaczników pinezki do szybkiego informowania o lokalizacji, statusie i opisie problemów.

Promowanie bezpieczeństwa – Usprawnienie inspekcji w miejscu pracy, a także zmniejszenie szkód i zagrożenia bezpieczeństwa, zapewniając bardziej spójne, dokładne i sprawdzalne procedury. Aktywne zarządzanie zespołami i dbanie o ich bezpieczeństwo.

Zarządzaj uruchomieniem i przekazaniem – Możliwość uzyskania informacji o sprzęcie elektronicznie, bezpośrednio w terenie w celu zaoszczędzenia czasu i zmniejszenia błędów. Dostęp i przegląd: zdjęcia, instrukcje obsługi i konserwacji, arkusze kalkulatora producenta i inne materiały, w przypadku każdego wyposażenia.

Poprawa obiegu pracy zarządzania informacjami – Automatyczna lokalizacja danych w modelu za pomocą iPada i możliwość użycia pinezki w 3D do oznaczania błędów lub konfliktów.

Monitoruj skuteczność pola – Raporty internetowe dotyczące wszystkich działań związanych z zarządzanymi polami umożliwiają przekształcenie danych terenowych w potężne informacje, które pomagają zarządzać jakością i bezpieczeństwem oraz umożliwiają zminimalizować ryzyko kontrahenta.

BIM 360 GLUE

Nie ma już usprawiedliwienia dla konfliktów … nasze ostatnie spotkanie koordynacyjne trwało zaledwie 45 minut

BIM 360 Glue pozwala na wgrywanie modelów oraz łączenie ich w całość tworząc jeden kompatybilny projekt. Dzięki funkcją BIM 360 Glue można komunikować się między członkami zespołu oznaczając i komentując wątpliwość odnośnie projektu. Można swobodnie przeglądać projekt izolując poszczególne części projektu, tworząc przekroje czy wyodrębniać nawet poszczególne elementy. Bardzo ważna funkcją BIM 360 Glue jest sprawdzanie kolizji pomiędzy modelami poszczególnych branż (np.: architektura i instalację). Ponieważ jest to aplikacja chmurowa cały czas mamy do niej dostęp na dowolnym komputerze tablecie czy smartfonie

Dostęp przez jedno kliknięcie – Współpraca ze wszystkimi zespołami. Dostęp do precyzyjnych widoków modelu i udostępnionych znaczników bezpośrednio z linku.

Chmura – koordynacja BIM – Umożliwienie zespołowi na identyfikację i szybsze rozwiązywanie konfliktów, zarówno przed, jak i podczas budowy.

Wspólny podgląd projektu – Dostęp do najbardziej złożonych modeli projektów z dowolnego miejsca. Możliwość opisania i wysłania powiadomienia, aby utrzymać informację w zespole na bieżąco.

Integracja z Navisworks – Bezpośrednia integracja skoordynowanych modeli BIM 360 Glue do programu Navisworks dla zmieniających się ram czasowych, opartych na modelach i innych zaawansowanych analizach.

Integracja narzędzi projektowych – Koniec z problemami dotyczącymi zgodności z obsługą ponad 50 formatów plików projektowych. Powitajmy uproszczone multidyscyplinarne przepływy pracy dzięki pomocy technicznej dla produktów Revit, AutoCAD, IFC i innych.

Możliwość sprawdzenia multidyscyplinarnych projektów BIM w terenie, online lub offline.

    Wyślij zapytanie

    Masz pytania odnośnie oprogramowania?
    Nasi konsultanci chętnie na nie odpowiedzą.
    Skorzystaj z poniższego formularza i wyślij do nas niezobowiązującą wiadomość

    Administratorem Państwa danych osobowych jest MAT Usługi Informatyczne sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji wydarzenia, w szczególności w celu dokonania zapisu, przesyłania powiadomień dotyczących wydarzenia oraz weryfikacji obecności na samym wydarzeniu, a w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych, również w celu przesyłania tych informacji. Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj