Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

AutoCAD Plant 3D to program, w którym stworzysz projekt instalacji rurowej do celów przemysłowych. W tym celu możesz wykorzystać gotowe specyfikacje i katalogi, a także unikalną technologię 3D.

Działasz w branży produkcyjnej, a może Twoja firma przygotowuje się do wdrożenia nowej inwestycji? Sprawdź, jak wykorzystać do tego funkcje programu AutoCAD Plant 3D!

Najważniejsze funkcje, które warto wykorzystać w swoich projektach

Program AutoCAD Plant 3D to zaawansowane narzędzie, za którego pomocą możesz tworzyć nawet bardzo rozbudowane schematy instalacji przemysłowych. W pierwszej kolejności jednak warto zapoznać się z jego podstawowymi funkcjami.

Oto kilka możliwości, jakie daje AutoCAD Plant 3D:

  • Szybkie modelowanie procesów technologicznych w 3D: użytkownicy AutoCAD Plant 3D mają dostęp do obszernych bibliotek stali konstrukcyjnej, standardowych symboli i parametrów instalacji, a także katalogów branżowych. Dzięki nim możesz znacznie usprawnić i przyspieszyć pracę nad projektem.
  • Tworzenie dokumentacji instalacji rurowych: wykonywanie i edytowanie rysunków prostokątnych, generowanie rysunków izometrycznych instalacji rurowych. Program Plant 3D, jako jedyny z oferty Autodesk, daje również możliwość tworzenia dokumentacji na potrzeby norm ISO.
  • Sprawdzanie poprawności danych: dzięki możliwości sprawdzania schematów oprzyrządowania i orurowania pod kątem spójności danych według określonych reguł, już na etapie realizacji projektu możesz uniknąć kosztownych błędów.
  • Współpraca w zespołach projektowych: dzięki wspólnemu środowisku opartemu na chmurze w pracach nad modelem mogą brać udział osoby z różnych lokalizacji, zachowując przy tym wymagania dotyczące zgodności.
Poznaj wszystkie funkcje AutoCAD Plant 3D!

Co łączy AutoCAD Plant 3D z programem AutoCAD?

Co wspólnego ma AutoCAD Plant 3D z popularnym programem AutoCAD? Łączy je nie tylko nazwa – Plant 3D jest częścią pakietu, który jest sprzedawany z podstawowym oprogramowaniem AutoCAD.

Wszystkie programy znajdujące się w pakiecie korzystają z tego samego interfejsu. Jeśli więc miałeś już do czynienia z innymi rodzajami oprogramowania AutoCAD, nauka obsługi AutoCAD Plant 3D będzie dla Ciebie łatwiejsza.

Czy musisz mieć program AutoCAD, by korzystać z AutoCAD Plant 3D?
Program AutoCAD Plant 3D działa niezależnie od programu AutoCAD. Jeśli nie zamierzasz korzystać z oprogramowania AutoCAD, nie musisz go nawet instalować na swoim komputerze. Powinieneś jednak pamiętać, że AutoCAD Plant 3D jest sprzedawany razem z AutoCAD, w zestawie specjalistycznych narzędzi. Znajdziesz tam także funkcjonalne rozwiązania dla architektów, projektantów urządzeń i instalacji, mechaników.

Na początek – wypróbuj AutoCAD Plant 3D w wersji testowej

Podobnie jak w przypadku podstawowego programu AutoCAD, nie musisz od razu kupować pełnej wersji AutoCAD Plant 3D, by odkryć dla siebie możliwości tego narzędzia. Firma Autodesk oferuje zarejestrowanym użytkownikom wersję testową, działającą przez 30 dni. Znajdziesz w niej te same funkcje, co w pełnej, płatnej wersji programu. Jeśli nie miałeś jeszcze do czynienia z programem AutoCAD Plant 3D, pobranie wersji testowej to dobra okazja, by sprawdzić, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Bezpłatna wersja wygasa po 30 dniach. Później masz możliwość wykupienia pakietu AutoCAD, który zawiera m.in. program AutoCAD Plant 3D. Płatność odbywa się na zasadzie subskrypcji – comiesięcznej, rocznej lub 3-letniej.

Zainspiruj się! Sprawdź, jak specjaliści z Twojej branży wykorzystują AutoCAD Plant 3D

Wiesz już, do czego służy AutoCAD Plant 3D, ale nadal trudno Ci jest wyobrazić sobie jego zastosowania w praktyce? Oto kilka przykładów, które Ci to ułatwią:

  • Firma BiproRaf, wykonująca projekty dla sektora petrochemicznego, budowlanego oraz dla stacji gazu płynnego, zdecydowała się na wdrożenie AutoCAD Plant 3D na swoje potrzeby. Było to podyktowane planami rozwoju i chęcią tworzenia projektów w obszarach takich jak: biogazownie, instalacje do skraplania gazu ziemnego, oczyszczanie gazu w skruberach, mała energetyka. Firma BiproRaf wybrała AutoCAD Plant 3D m.in. ze względu na możliwość tworzenia obszernej dokumentacji oraz wysoką funkcjonalność nie tylko w zakresie projektowania, ale również modernizacji i rozbudowy infrastruktury. Ważne były też korzyści dla klientów, którym firma mogła zaprezentować czytelne, zrozumiałe rysunki izometryczne i rzuty instalacji.

 

 

 

  • Możliwości programu można wykorzystać w wielu sektorach przemysłu, np. w branży chemicznej. Na etapie planowania inwestycji przydają się funkcje związane z tworzeniem schematów technologicznych. Dzięki bibliotekom i katalogom można szybko tworzyć trójwymiarowe modele instalacji rurowych, na bieżąco sprawdzając ich poprawność i zgodność z wytycznymi. AutoCAD Plant 3D jest także nieoceniony, jeśli chodzi o tworzenie dokumentacji urządzeń i instalacji – jego atutem jest przede wszystkim możliwość tworzenia rysunków izometrycznych i rzutów, które można w czytelnej formie przedstawić inwestorowi. AutoCAD Plant 3D współpracuje z innymi programami Autodesk, w tym z Autodesk Navisworks, służącym do zarządzania projektami i ich koordynowania.

Jeśli się uczyć, to z najlepszymi – poznaj obsługę AutoCAD Plant 3D, korzystając ze wsparcia doświadczonych trenerów

AutoCAD Plant 3D ma przyjazny interfejs, a jego obsługa jest intuicyjna. Czy to oznacza, że będziesz w stanie stworzyć własny model lub opracować dokumentację od razu, bez wcześniejszego przygotowania? Nie – potrzebujesz nieco czasu, by nauczyć się obsługi programu.

W Internecie znajdziesz instrukcje, filmy i inne materiały, które mogą Ci ułatwić ten proces. Nie zawsze jednak są one wartościowe – jeśli nie znasz programu AutoCAD Plant 3D, nie jesteś w stanie zweryfikować zawartych w nich informacji.

W Centrum Szkoleniowym MAT dajemy Ci dostęp do aktualnej, sprawdzonej wiedzy. Nie musisz jej samodzielnie weryfikować – to my zrobimy to za Ciebie. Zobacz, co robimy, by uczyć skutecznie.

Zobacz video, w którym nasz ekspert uczy jak pracować w AutoCAD Plant 3D

Nasze metody nauczania

Czego możesz oczekiwać, decydując się na udział w kursie obsługi AutoCAD Plant 3D? Nasze szkolenia to:

  • kilkadziesiąt godzin zajęć, polegających głównie na pracy bezpośrednio w programie;
  • ograniczenie prezentacji i wykładów do minimum – oszczędzamy Twój czas;
  • materiały i pomoce dydaktyczne dla każdego z kursantów;
  • dostęp do najnowszych licencjonowanych wersji oprogramowania.

Gwarancja najwyższego poziomu kształcenia
Status Autodesk Authorized Training Center to dokument, który otrzymują nieliczni. Przyznanie tego wyróżnienia przez producenta oprogramowania oznacza, że usługi szkoleniowe są wykonywane w danym ośrodku na stałym, wysokim poziomie. Jako jedna z niewielu firm w Polsce przeszliśmy przez proces certyfikacyjny i obecnie możemy się poszczycić statusem Autodesk Authorized Training Center, który jest potwierdzeniem skuteczności naszych szkoleń.

Trener – ekspert i praktyk

Szkoleniami z zakresu obsługi Autodesk Plant 3D zajmuje się w naszym Centrum Szkoleniowym Michał Mądrzak.
To specjalista, który ma za sobą kilkaset udanych wdrożeń tego programu w firmach na terenie całej Polski. Specjalistyczne wykształcenie na AGH łączy z doświadczeniem w pracy projektowej zdobytej w firmie Koksoprojekt zajmującej się budową koksowni.

Szkolenia online dostępne już teraz
Aby nauczyć się obsługi programu AutoCAD Plant 3D, nie musisz czekać na szkolenie stacjonarne i dojeżdżać na zajęcia. Aby maksymalnie uprościć proces zdobywania wiedzy przez kursantów, wdrożyliśmy szkolenia online. Zajęcia są dostępne w wersji dla początkujących i zaawansowanych.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź program, terminy, warunki uczestnictwa tutaj!