Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Weź udział w bezpłatnych webinariach AEC i MFG

Webinaria z tematyki Civil 3D, Dynamo for Revit, Recap, Fusion 360, Autodesk Tandem i inne.

Zobacz szczegóły

Czym są manipulatory 3D?

W branży IT nowoczesne manipulatory 3D zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych myszkach, które umożliwiają pracę z obiektami 3D w programach typu AutoCAD. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla osób, które chcą dowiedzieć się, jakie zastosowanie mają manipulatory 3D i czym one są?

Manipulatory 3D – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku dostępne są manipulatory 3d w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Producenci oferują zaawansowane technologicznie myszki o ergonomicznych kształtach, które znacząco ułatwiają i przyśpieszają codzienną pracę. Na półkach sklepowych znaleźć można bardzo wiele modeli manipulatorów 3D, które zaprojektowane są do wykonywania konkretnych zadań. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że przed zakupem należy poważnie zastanowić się nad tym, do jakich celów w rzeczywistości wykorzystywany będzie nowy sprzęt. Szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na wysoką rozdzielczość wyświetlacza, ale również na dodatkowe klawisze szybkiego dostępu do zrzutów czy też specjalny drążek, który umożliwia precyzyjną nawigację.

Manipulatory 3D – dla kogo?

Nowoczesne manipulatory 3D wbrew pozorom są doskonałym wyborem nie tylko dla osób pracujących w środowisku CAD. Z dobrodziejstwa zaawansowanych manipulatorów 3D coraz częściej korzystają profesjonalni gracze, którzy chcą jeszcze bardziej podnieść jakość elektronicznej rozgrywki. Specjalistyczne manipulatory 3D wybierane są głównie przez projektantów, architektów, inżynierów i grafików, którzy zajmują się szeroko rozumianą grafiką 3D. Warto wspomnieć także o tym, że z pomocy specjalnych kontrolerów poszerzających możliwości pracy z modelami 3D, korzysta również współczesna technologia druku 3D. Szerokie zastosowanie manipulatorów 3d w dużej mierze wynika z dostępu do wielu zaawansowanych modeli, które między sobą różnią się rozbudowaną funkcjonalnością.

Historia manipulatorów 3D

Pierwsze manipulatory 3D pojawiły się na rynku w latach 70. i wykorzystywane były na szeroką skalę do sterowania ramieniem robotów w przestrzeni kartezjańskiej. W dużej mierze to właśnie na podstawie tych urządzeń powstały współczesne manipulatory 3D, które wykorzystywane są przez graczy i specjalistów od oprogramowania CAD. W ostatnim czasie technologia 3D rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też na rynku coraz częściej pojawiają się zaawansowane technologicznie kontrolery 3D. Nowoczesne manipulatory 3D zaprojektowane zostały w taki sposób, aby użytkownicy mogli swobodnie przesuwać, oddalać, przybliżać i obracać w dowolnym kierunku różnorodne obiekty 3D. Jest to bardzo praktyczny i niesłychanie przydatny sprzęt, dzięki któremu można znacząco poprawić komfort pracy i zaoszczędzić sporo cennego czasu. Za pomocą ergonomicznej gałki i dodatkowych przycisków można w precyzyjny sposób manipulować dowolnym projektem. Aby wybrać porządne manipulatory 3D, warto postawić na sprzęt od renomowanego producenta, który w całości wykonany jest z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą manipulatorów 3D. Z pewnością, każdy wybierze spośród nich idealny model dla siebie.