Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Symulacja dynamiczna

Symulacja dynamiczna dostępna w środowisku programu Autodesk Inventor umożliwia symulację i analizę dynamiczną działania mechanizmu. Istnieje możliwość obserwacji działania maszyn po dodaniu wymuszenia kinematycznego czy obciążenia zewnętrznego. Symulacja dynamiczna daje nam możliwość odczytania wartości między innymi sił, przyspieszeń i momentów działających na poszczególne węzły maszyny.

Poniżej przedstawiamy Państwu nowe podejście do projektowania maszyn przy wykorzystaniu Symulacji Dynamicznych.
krzywka

PROJEKTUJ

Symulacja jest pomocna w doborze parametrów elementów napędów między innymi takich jak silniki i przekładnie. Umożliwia też wstawiania elementów siłowych: sprężyn, amortyzatorów i dźwigników o właściwościach dobranych poprzez przeprowadzenie odpowiednich symulacji dynamicznych.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Środowisko Symulacji Dynamicznej daje możliwość poznania rzeczywistych wartości obciążeń działających na element modelu w chwili maksymalnego obciążenia. Kierunki i zwroty tych obciążeń byłyby ciężkie do ustalenia bez przeprowadzenia symulacji. Istnieje także możliwość bezpośredniego eksportu tych obciążeń wraz z elementem, na który działają, do środowiska Analizy Naprężeń.

WIZUALIZUJ

Szybkie przekształcenie stworzonych symulacji w realistyczne animacje prezentujące rzeczywisty ruch mechanizmu.

ANALIZA

W czasie symulacji program przelicza pozycje, prędkości, przyspieszenia, siły i momenty we wszystkich punktach charakterystycznych mechanizmu, co daje nam możliwość odczytania tych wartości w interesujących nas miejscach i chwilach, a także wykreśleniu ich w odpowiednim układzie odniesienia.