Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Symulacja dynamiczna

Symulacja dynamiczna dostępna w środowisku programu Autodesk Inventor umożliwia symulację i analizę dynamiczną działania mechanizmu. Istnieje możliwość obserwacji działania maszyn po dodaniu wymuszenia kinematycznego czy obciążenia zewnętrznego. Symulacja dynamiczna daje nam możliwość odczytania wartości między innymi sił, przyspieszeń i momentów działających na poszczególne węzły maszyny.

Poniżej przedstawiamy Państwu nowe podejście do projektowania maszyn przy wykorzystaniu Symulacji Dynamicznych.
krzywka

PROJEKTUJ

Symulacja jest pomocna w doborze parametrów elementów napędów między innymi takich jak silniki i przekładnie. Umożliwia też wstawiania elementów siłowych: sprężyn, amortyzatorów i dźwigników o właściwościach dobranych poprzez przeprowadzenie odpowiednich symulacji dynamicznych.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Środowisko Symulacji Dynamicznej daje możliwość poznania rzeczywistych wartości obciążeń działających na element modelu w chwili maksymalnego obciążenia. Kierunki i zwroty tych obciążeń byłyby ciężkie do ustalenia bez przeprowadzenia symulacji. Istnieje także możliwość bezpośredniego eksportu tych obciążeń wraz z elementem, na który działają, do środowiska Analizy Naprężeń.

WIZUALIZUJ

Szybkie przekształcenie stworzonych symulacji w realistyczne animacje prezentujące rzeczywisty ruch mechanizmu.

ANALIZA

W czasie symulacji program przelicza pozycje, prędkości, przyspieszenia, siły i momenty we wszystkich punktach charakterystycznych mechanizmu, co daje nam możliwość odczytania tych wartości w interesujących nas miejscach i chwilach, a także wykreśleniu ich w odpowiednim układzie odniesienia.