Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Kompleksowe projektowanie i obliczenia dla tworzyw sztucznych

Większość otaczających nas przedmiotów to tworzywa sztuczne. Podczas pracy przy projektowaniu części z tworzywa sztucznego pojawiają się przed nami wyzwania, jakiej metody użyć do procesu technologicznego. Również tworzenie form wtryskowych oraz analiza procesów zachodzących podczas rozpływu materiału jest dla nas wyzwaniem. Oprogramowanie Autodesk wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Już na etapie analizy wtrysku do formy jesteśmy w stanie sprawdzić poprawność jej wykonania oraz ewentualnie wprowadzić w niej poprawki.

INVENTOR PROFESSIONAL

Program Autodesk Inventor Professional pozwala na projektowanie części, które chcemy użyć w naszej produkcji. Dodatkową funkcjonalnością tego programu jest możliwość projektowania form wtryskowych w zakładce Mold Design. Dużą zaletą jest to, że naszego modelu nie musimy importować do innego oprogramowania, co pozwala nam na bieżące wprowadzanie wszelkich poprawek. Baza materiałowa Mold Design zdecydowanie spełni Państwa oczekiwania.

FUSION

Program Fusion pomaga w tworzeniu standardowych elementów, ale również daje możliwość tworzenia ciekawych części wykorzystując modelowanie swobodne. W pracy bardzo często wykorzystywany jest również CAM. Fusion posiada możliwość symulowania obróbki: frezowania 2,5 osi, 3 osie + 2 indeksowane, grawerowania, toczenia.

AUTODESK SIMULATION MOLDFLOW

Autodesk Simulation Moldflow przeznaczony jest do projektowania i symulacji pracy form wtryskowych. Użytkownicy tego oprogramowania chwalą możliwość wykonywania najważniejszych dla nich analiz m.in. analizy ogrzewania i chłodzenia form wtryskowych oraz analizę orientacji włókien. Baza materiałowa jest na bieżąco uzupełniana o nowe pozycje. Wykorzystując oprogramowanie do symulacji mamy możliwość wprowadzania wszelkich zmian na etapie projektowanym co prowadzi do oszczędności w projekcie.

ROZWIĄZANIE

Wykorzystując powyższe programy otrzymują Państwo rozwiązanie, które w pełni pozwoli na projektowanie i wytwarzanie elementów z tworzyw sztucznych oraz na optymalizację procesów technologicznych.

Głównymi zaletami tego rozwiązania są:

OPROGRAMOWANIE WYKORZYSTANE W PROCESIE PROJEKTOWANIA

Poniżej zamieszczono listę oprogramowania mogącego wspomóc proces projektowania form wtryskowych.