Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Oczyszczalnie ścieków

Grupowe oczyszczalnie ścieków są niezbędne do funkcjonowania praktycznie każdego miasta czy nawet wsi, a także stosowane są w wielu zakładach przemysłowych do oczyszczania lub podczyszczania ścieków procesowych. Niezależnie od zastosowanej technologii (oczyszczanie tlenowe czy beztlenowe, porcjowe czy przepływowe, oparte na procesach mechanicznych, biologicznych i chemicznych) będą to kombinacje obiektów budowlanych (żelbetowe, stalowe, mieszane) wyposażone w urządzenia mechaniczne i połączone rurociągami (grawitacyjnymi i ciśnieniowymi).

SCHEMAT TECHNOLOGICZNY

Projektowanie oczyszczalni ścieków zaczyna się od procesu. Proces to schemat, AutoCAD P&ID umożliwia tworzenie inteligentnych technologii procesowych. Dobrze przygotowany schemat znacząco przyśpiesza i usprawnia proces projektowy.

MODEL 3D

Model 3D może być tworzony w różnym środowisku. Do każdego etapu prac znajdziemy idealnie dobrane oprogramowanie w rodzinie Autodesk. Najważniejsza tutaj jest możliwość współpracy między kolejnymi narzędziami projektowymi. Jeśli przyjmiemy, że centrum dowodzenia osadzone jest w AutoCAD Plant 3D, to Autodesk Revit z architekturą i konstrukcjami czy Autodesk Inventor z urządzeniami muszą znaleźć platformę do wymiany danych pomiędzy sobą. Środowisko Autodesk w pełni umożliwia ten proces.

DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Dokumentacja techniczna jest elementem, za który potencjalny inwestor płaci pieniądze zatem jej jakość musi być wysoka. Musimy mieć także znaczący wpływ na jej wygląd i możliwości konfiguracyjne. W projektach oczyszczalni ścieków, i nie tylko, podstawą działania jest dokumentacja rzutowa oraz izometryczna. Proces jej tworzenia jest w pełni zautomatyzowany, zatem odpowiednie ustawienia formatu są bardzo ważne. Detalowanie konstrukcji stalowej czy urządzeń mechanicznych jest także bardzo istotne, narzędzia Autodesk z całą pewnością podołają stawianemu zadaniu.

ZARZĄDZAJ I KOORDYNUJ

Zarządzanie całym projektem i różnymi gałęziami projektowymi w jednym miejscu ? Tak…, to możliwe w Autodesk Navisworks. Jest to program, który otwiera większość formatów projektowych dostępnych na rynku. W modelu możemy się swobodnie poruszać tworząc animację, możemy także nanieść odpowiednie materiały w celu renderowym i co najważniejsze zbadać kolizje międzyobiektowe. Jeśli dysponujemy np. Microsoft Project i cały proces projektowy jest tam właściwie wpisany to efektem naszej pracy może być symulacja procesu budowy czyli standardowy model 3D + czas.

OPROGRAMOWANIE PRZYDATNE W PROCESIE PROJEKTOWANIA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Poniżej zamieszczono listę oprogramowania mogącego wspomóc proces projektowania oczyszczalni  ścieków

    Wyślij zapytanie

    Masz pytania odnośnie oprogramowania?
    Nasi konsultanci chętnie na nie odpowiedzą.
    Skorzystaj z poniższego formularza i wyślij do nas niezobowiązującą wiadomość

    Administratorem Państwa danych osobowych jest MAT Usługi Informatyczne sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji wydarzenia, w szczególności w celu dokonania zapisu, przesyłania powiadomień dotyczących wydarzenia oraz weryfikacji obecności na samym wydarzeniu, a w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych, również w celu przesyłania tych informacji. Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj