Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Generative Design (generator kształtów)

Generative Design (generator kształtu) to obecnie jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się trendów w projektowaniu CAD. Polega on na zoptymalizowaniu kształtów elementu przy równoczesnym zachowaniu jego wytrzymałości. Pozwala to „odchudzić” część i zredukować ilość wykorzystanego materiału. Dużą zaletą, która przyczynia się do rosnącej popularności generative design jest atrakcyjność wizualna wygenerowanych elementów. Generator można stosować już na wczesnych etapach projektowania koncepcyjnego.

Silniki obliczeniowe generative design oparte są na metodzie elementów skończonych z dodatkiem zaawansowanych algorytmów optymalizacyjnych (coraz częściej wykorzystuje się także sztuczną inteligencje). Moduł generative design jest dostępny w produktach: Autodesk Inventor i Fusion.

Generator kształtów dostępny w Autodesk Inventor udostępnia nam strategie maksymalizowania sztywności części w oparciu o podane wiązania. Pozwala nam to w prosty sposób szybko zoptymalizować wygląd zewnętrzny naszej części z jednoczesną redukcją masy w taki sposób, że zachowana zostaje wymagana wytrzymałość danego elementu.

Poniżej przedstawiamy Państwu nowe podejście do projektowania z wykorzystaniem optymalizacji.

REDUKCJA MASY

Rozwiązanie daje nam możliwość redukcji masy elementu w taki sposób, że zachowana jest wymagana wytrzymałość elementu. Dzięki temu element jest lżejszy, a przy tym maleje ilość materiału potrzebnego do jego wykonania.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Możliwość przykładania obciążeń i tworzenie wiązań odzwierciedlających rzeczywiste warunki pracy elementu.

SZTYWNOŚĆ

Podczas optymalizacji zachowana zostaje wymagana sztywność elementu, dzięki czemu nie musimy martwić się, że wprowadzone zmiany wpłyną na własności wytrzymałościowe elementu.

WPROWADZANIE ZMIAN

Po przeprowadzeniu analizy program generuje nowy kształt w postaci siatki 3D, której można w prosty sposób użyć jako odniesienia w środowisku projektu.

ZOBACZ W AKCJI GENERATOR KSZTAŁTÓW
OPROGRAMOWANIE UMOŻLIWIAJĄCE PRZEPROWADZENIE SYMULACJI DYNAMICZNEJ
Generative Design teraz i jego przyszłość