Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Dlaczego powinieneś zainwestować w Fusion 360?

Autodesk Fusion 360 to kompleksowe oprogramowanie, które pozwala intuicyjnie tworzyć zunifikowane projekty 3D, wykonywać symulacje, tworzyć dokumentację czy zarządzać danymi w obrębie jednej platformy projektowej. Za pomocą jednego oprogramowania zrealizujesz dowolny projekt dla swoich klientów. Sprawdź, czym jest Fusion 360 i dlaczego powinieneś jak najszybciej w niego zainwestować.

Czym jest Fusion 360? Wszystkim, czego potrzebujesz!

Autodesk Fusion 360 to dostępna w chmurze kompleksowa, rozbudowana i uniwersalna platforma projektowania oraz rozwoju produktów. Fusion 360 łączy funkcjonalności narzędzi 3D CAD, CAM oraz CAE.

W pakiecie z licencją na oprogramowanie Autodesk Fusion 360 otrzymasz również dostęp do narzędzi umożliwiających realizowanie działań z zakresu wzornictwa przemysłowego, projektowania mechanicznego czy symulacji obliczeniowych oraz obróbki. W Fusion 360 otrzymasz również program Eagle służący do projektowania płytek PCB oraz elementów i ścieżek elektronicznych.

Komplementarność Fusion 360 pozwoli Ci w jednym środowisku stworzyć koncepcję projektu, wykonać go oraz wprowadzić do produkcji przy wykorzystaniu drukarek 3D, obrabiarek 3-osiowych czy obrabiarek 2- i 2,5-osiowych. Oprogramowanie jest kompatybilne również z maszynami do cięcia wodą, laserem oraz plazmą. Wszystkie operacje wykonasz na współdzielonych bazach danych, dzięki czemu nie musisz martwić się o swobodny i integralny przepływ informacji między modułami platformy Fusion 360.

Autodesk Fusion 360 pozwoli Ci na wygodne, intuicyjne i efektywne modelowanie swobodne, bryłowe oraz parametryczne. Wykorzystując oprogramowanie, możesz tworzyć dowolne kształty i powierzchnie. Wszystkie operacje modelowania są zapisywane na osi czasu, co pozwoli Ci w prosty sposób powrócić do poprzedniej wersji projektu i edytować poprzednią operację. Jednocześnie modele automatycznie się zapisują i aktualizują.

Wykorzystując Autodesk Fusion 360, możesz zaprojektować nawet najbardziej zaawansowany model 3D czy powierzchnię o skomplikowanych krzywiznach. Jednocześnie przy wykorzystaniu Fusion 360 z łatwością zwizualizujesz projekt, eksportując wizualizację wraz z niezbędną dokumentacją techniczną.

Na uwagę zasługuje również nowoczesne środowisko współpracy, które pozwala łączyć wewnętrzne zespoły projektowe oraz zewnętrzne osoby zaangażowane w projekty. Środowisko pozwala na wygodne i transparentne przesyłanie informacji między interesariuszami w czasie rzeczywistym, zwiększając wydajność komunikacji oraz realizacji projektów.

Poznaj wszystkie funkcje Fusion 360!

Czy Autodesk Fusion 360 jest dla Ciebie?

Jasne, że tak! Jeśli tylko szukasz sprawdzonego, łatwego w użyciu i wyjątkowo atrakcyjnego cenowo oprogramowania do projektowania CAD, CAM, CAE, ECDA. Autodesk Fusion 360 spełni Twoje oczekiwania i idealnie wpisze się w aktualne oraz przyszłe potrzeby Twojego przedsiębiorstwa.

Fusion 360 doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku startupów i mikroprzedsiębiorstw, jak i odpowie na potrzeby bardziej wymagających firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Z prezentowanego oprogramowania Autodesk każdego dnia korzystają firmy:

  • wytwarzające nowe produkty i prototypy,
  • prowadzące prace badawcze,
  • projektowe i wykonawcze,
  • świadczące usługi z zakresu wzornictwa przemysłowego i designu,
  • produkujące elementy robocze.

 

 

 

Dzięki wykorzystaniu Autodesk Fusion 360 z łatwością zaprojektujesz i wyślesz na produkcję kompleksowe projekty m.in.: opakowań, mebli, protez i implantów, narzędzi, armatury czy różnego rodzaju elementów z tworzyw sztucznych.

Fusion 360 sprawdzi się w branży elektrycznej, elektronicznej, mechanicznej, hydraulicznej i wielu, wielu innych sektorach gospodarczych. Z powodzeniem z oprogramowania korzystać mogą również przedsiębiorstwa, których podstawą działania nie jest projektowanie.

Ogromną zaletą Fusion 360 jest swobodny dostęp do platformy oraz baz danych z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Dzięki temu Twoi pracownicy, współpracownicy lub zewnętrzni specjaliści mogą współtworzyć projekty zdalnie. Jest to ogromne ułatwienie dla pracodawcy zwłaszcza w dobie coraz większej popularności pracy w trybie home office.

Wykorzystaj Fusion 360 Manufacture i postprocesory

Moduł Manufacture pozwoli Ci zaprojektować i przesłać gotowy projekt do niemal każdego urządzenia obróbczego – od tokarek konwencjonalnych, przez maszyny 5-osiowe, aż po drukarki 3D czy maszyny tnące laserem lub wodą.

Moduł Manufacture pozwoli Ci szybko i prosto stworzyć fizyczne prototypy przed rozpoczęciem produkcji. Dzięki modułowi możesz realizować przyrostową produkcję z filamentu. Fusion 360 pozwoli Ci zoptymalizować koszty materiałów oraz znacząco skróci czas prototypowania.

Dzięki odpowiedniemu postprocesorowi możesz zrealizować dowolny projekt. Ogromną zaletą środowiska Fusion 360 jest dostęp do potężnej bazy postprocesorów.

Bazę postprocesorów znajdziesz w tym miejscu.

Jeśli jednak nie znajdziesz tam postprocesora odpowiadającego Twojej maszynie, z przyjemnością zaadaptujemy go dla Ciebie. Choć procesory są dostępne w ramach licencji open source i możesz samodzielnie je modyfikować, to rekomendujemy Ci zlecenie tego zadania specjalistom. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja maszyna będzie bezpieczna.

Sprawdź wideo, w którym nasz pracownik modyfikuje postprocesor

Ile kosztuje Fusion 360? O 75% mniej niż konkurencyjne rozwiązania

Oprogramowanie Autodesk Fusion 360 to platforma chmurowa. Co to oznacza dla Ciebie? Same korzyści!

W związku z tym, że Fusion 360 nabywasz w formie licencji do wykorzystywania oprogramowania w chmurze, omijają Cię potężne koszty inwestycyjne związane ze wdrożeniem oprogramowania oraz zakupem niezbędnej infrastruktury. Jednocześnie dzięki oprogramowaniu chmurowemu nie musisz martwić się do bieżące aktualizacje oprogramowania oraz o integralność czy bezpieczeństwo środowiska.

Fusion 360 kosztuje zaledwie ułamek ceny typowego oprogramowania CAD. W ramach platformy otrzymujesz pełną funkcjonalność oprogramowania CAD, CAM, CAE czy ECDA (a nawet więcej). Poza tym, inwestując w Fusion 360, możesz zaoszczędzić zarówno na wdrożeniu środowiska, jak i na jego comiesięcznej eksploatacji.

Fusion 360 to doskonała alternatywa dla innych programów CAM/CAD

Słowem podsumowania, Autodesk Fusion 360 to świetna, funkcjonalna, niezwykle użyteczna i TANIA alternatywa dla innych programów typu CAM i CAD. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom prezentowane oprogramowanie pozwoli Ci błyskawicznie zaadaptować środowisko do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Zainwestuj w przyszłość projektowania CAD 3D. Postaw na Autodesk Fusion 360 z MAT. Nasi eksperci kompleksowo pomogą Ci z doborem, wdrożeniem oraz bieżącą obsługą oprogramowania Fusion 360 wraz ze stworzeniem odpowiednich postprocesorów dostosowanych do potrzeb Twojego biznesu.