Wdrożenia i szkolenia

Nasza firma zapewnia klientom kompleksową obsługę ich pracowni projektowych.
Poza samym dostarczeniem oprogramowania niezbędnego do projektowania, jak i sprzętu, na którym wykonywana jest praca, zajmujemy się również szeroko rozumianymi szkoleniami i wdrożeniami.

Naszą ideą jest jak najlepsze, jak najsprawniejsze i jak najpełniejsze wyszkolenie naszych kursantów zgodnie z ich praktyką zawodową, aby byli w stanie w pełni wykorzystać posiadane oprogramowanie. Dlatego też profil naszych szkoleń dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb klienta.

Jedną z form szkoleń, która zapewnia najlepsze efekty i przygotowuje grupy projektowe do pracy są wdrożenia.
Ich ideą jest praca na konkretnym projekcie, który aktualnie jest realizowany przez klienta w nowej platformie roboczej.

Wybrane wdrożenia i szkolenia przeprowadzone przez naszą firmę.

Technologia BIM:

Pentagram Architekci

Pentagram Architekci

Szkolenie dziewięciodniowe na przykładzie projektu klienta – firmy Pentagram Architekci – z programu Autodesk® Revit® Architecture. Projekt o wysokim stopniu zaawansowania, nastawiony na szczegółowość i detal. Wdrożenie współpracy architektów w czasie jednoczesnej pracy kilku osób na jednym pliku z wykorzystaniem współdzielenia pracy w programie Revit Architecture. Koordynacja z wykorzystaniem Navisworks Manage.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Kompleksowe szkolenie w Revit Architecture z poznaniem wszystkich funkcji programu, całość połączona w czasie wspólnej pracy na jednym pliku z wykorzystaniem narzędzi do współdzielenia.

IMB ASYMETRIA

IMB ASYMETRIA

1. Szkolenie z programu Autodesk® Revit® Architecture. Dziewięciodniowe szkolenie dla dwóch grup realizowane w pracowni klienta. Szkolenie realizowane w firmie klienta miało na celu wprowadzenie projektantów w technologię BIM

2. Wdrożenie z programu Autodesk® Revit® Architecture skierowane na wykonanie wybranego projektu. Jako, ze pierwsze szkolenie odbyło się około dwóch lat wstecz – obecne szkolenie zostało przeprowadzone najpierw jako wstępne przypominające. Następnie cykl spotkań odbywał się w formie indywidualnych konsultacji z poszczególnymi projektantami.

Sprawdź nasze referencje

AD ARTIS EMERLA WOJDA SJ

AD ARTIS EMERLA WOJDA SJ

Kompleksowe szkolenie w Revit Architecture z poznaniem wszystkich funkcji programu, całość połączona w czasie wspólnej pracy na jednym pliku z wykorzystaniem narzędzi do współdzielenia.

GRUPA 68 ARCHITEKCI S.J.

GRUPA 68 ARCHITEKCI S.J.

Szkolenie 1 tygodniowe przeprowadzone w biurze klienta w kameralnym gronie projektantów, podczas którego przedstawiono dobre podstawy pracy w Autodesk Revit Architecture oraz sposoby szybkiej samodzielnej nauki programu.

KUL ARCHITEKCI

KUL ARCHITEKCI

1. Szkolenie z programu Autodesk® Revit® – kurs podstawowy

2. Szkolenie z programu Autodesk® Revit® – kurs zaawansowany

Sprawdź nasze referencje

MGGP

MGGP

Szkolenie z programu Autodesk® Revit® – kurs podstawowy i zaawansowany

Sprawdź nasze referencje

Rail Projekt

Rail Projekt

Wdrożenie architektonicznych zagadnień wykorzystując do tego celu oprogramowanie Autodesk Revit Architecture.

arco Pracownia Projektowa

arco Pracownia Projektowa

Dostarczyliśmy i wdrożyliśmy w firmie arco Pracownia Projektowa narzędzie Autodesk Revit Server. Przygotowaliśmy również kompletną konfigurację sieci LAN i WAN, która umożliwiła firmie współbieżną pracę rozproszonego zespołu projektowego.

Sprawdź nasze referencje

B2STUDIO

B2STUDIO

Nasza firma jest dostawcą oprogramowania CAD dla B2STUDIO, ponadto świadczymy usługę administracji i serwisu systemów IT. Aktywnie uczestniczyliśmy w procesie wyboru i wdrożenia w firmie B2STUDIO oprogramowania Autodesk Revit i technologii BIM. 

Sprawdź nasze referencje

Rolfe Judd Ltd Sp. z o. o.

Rolfe Judd Ltd Sp. z o. o.

Kompleksowe szkolenie w Revit Architecture z poznaniem wszystkich funkcji programu, całość połączona w czasie wspólnej pracy na jednym pliku z wykorzystaniem narzędzi do współdzielenia. Całość zakończona pomysłami na kilka nakładek MAT Architektura.

Biprohut

Biprohut

Wielobranżowe wdrożenie z programu Autodesk® Revit® Architecture. Całość szkolenia została przeprowadzona na projekcie i zagadnieniach klienta. Szkolenie było świadczone przez kilku trenerów dla kilku grup projektowych. Szkolenie zostało zrealizowane dla branż architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacyjnej i instalacji technologicznych.

Firma Argas

Firma Argas

Sześciodniowe szkolenie z programu Autodesk® Revit® Architecture przygotowujące do pracy w nowym oprogramowaniu. Szkolenie podzielone na trzy cykle w siedzibie naszej firmy.

Ingarden & Ewy Architekci

Ingarden & Ewy Architekci

Sześciodniowe szkolenie z programu Autodesk® Revit® Architecture pozwalające rozszerzyć zdobytą dotychczas wiedzę. Szkolenie bazowało na wyszukanych przez projektantów problemach spotykanych w ich codziennej pracy.

Archon+

Archon+

Indywidualne szkolenie pracownika z programu Autodesk® Revit® Architecture pozwalające ocenić zastosowanie technologii BIM w pracowni. Szkolenie polegało na zbudowaniu części konkretnego projektu.

Pracownia Projektowa Architekt Marek Tarko

Pracownia Projektowa Architekt Marek Tarko

Indywidualne szkolenie z programu Autodesk® Revit® Architecture. Praca polegała na zapoznaniu się z zagadnieniami adaptacji już istniejącego budynku.

M + W Process Ind.Sp z o.o.

M + W Process Ind.Sp z o.o.

Zdalne konsultacje z programu Autodesk® Revit® Architecture. Dodatkowo udział w szkoleniu w naszej firmie. Przy okazji świadczenia pomocy technicznej dla działu instalacji technicznych – o pomoc poprosił nas także dział architektury. Dzięki indywidualnemu wsparciu Pan Piotr otrzymał wiedzę potrzebną do sprawnej pracy na oprogramowaniu Revit.

Tequm

Konsultacje dotyczące wybranych problemów projektowych z oprogramowania Autodesk Revit®. Szkolenie grupy konstruktorów z Warszawy. Miejsce spotkania – siedziba naszej firmy.

Sprawdź nasze referencje

Artur Hampel Design

Artur Hampel Design

Indywidualne szkolenie z programu Autodesk® Revit® Architecture. W ramach rozwoju i kupna nowego oprogramowania Pan Artur spotkał się z nami w trakcie indywidualnego szkolenia wykonywanego na określonym przykładzie.

Radziewanowski ZDJ

Radziewanowski ZDJ

Indywidualne szkolenie z programu Autodesk® Revit® Architecture w siedzibie naszej firmy. W ramach aktualizacji oprogramowania na indywidualnym szkoleniu spotkał się z nami Pan Zbigniew. W czasie pracy zajmowaliśmy się projektem nad którym aktualnie pracowała firma ZDJ

Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość

Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość

Wielobranżowy cykl szkoleń przeprowadzony z programu Autodesk® Revit® Architecture.

Control Process

Control Process

Szkolenie przeprowadzone w naszej firmie dla grupy osób z programu Autodesk® Revit® Architecture.

Biprostal

Biprostal

Wielobranżowy cykl szkoleń przeprowadzony z programu Autodesk® Revit® Architecture.

Sprawdź nasze referencje 1

Sprawdź nasze referencje 2

Projprzem

Projprzem

Szkolenie wielobranżowe z programu Autodesk® Revit® Architecture.

ARUP

ARUP

Szkolenie  z programu Autodesk® Revit® Architecture. Szkolenie odbyło się w siedzibie naszej firmy.

Oprogramowanie MEP- Branża Instalatorska:

Jednym z programów, które znajdą Państwo w naszej ofercie, to Autodesk® Revit®. Jest to innowacyjny program dla projektantów instalacji mechanicznych, elektrycznych i rurowych. Jego ogromna funkcjonalność i złożoność sprawia, że jest bardzo trudny do praktycznego wdrożenia bez uprzedniego przeszkolenia osób, które mają go używać.
Firma MAT Usługi Informatyczne jako pierwsza w Polsce podjęła się szkolenia właśnie w zakresie obsługi programu Autodesk® Revit®. Mamy na swoim koncie już bardzo wiele przeprowadzonych szkoleń, warsztatów, prezentacji, jak i wdrożeń potwierdzonych przez naszych usatysfakcjonowanych klientów stosownymi referencjami i rekomendacjami.

Wynikiem kontaktów z klientami, w obliczu rosnącego zapotrzebowania na dodatkowe opcje, które nie zawsze były dostępne wprogramie, było wyprodukowanie przez nas jako firmę MAT nakładek usprawniających pracę w programie Autodesk® Revit®MAT_MEP jako części pakietu MAT Suite.

Zarówno nakładki na oprogramowanie Autodesk® Revit®, jak i szereg przeprowadzonych przez nas szkoleń i wdrożeń, których opis znajdą Państwo poniżej, świadczą niezłomnie o naszym profesjonalizmie i doskonałym przygotowaniu w zakresie MEP.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Biuro Usług Projektowych Karol Śliwiński

Biuro Usług Projektowych Karol Śliwiński

W programie szkolenia znalazł się zarówno Autodesk Revit MEP, jak i AutoCAD MEP, co pozwoliło zarówno pracownikom, jak i osobom decyzyjnym na zapoznanie się z różnymi platformami pracy projektantów i podjęcie decyzji na temat użyteczności każdego z prezentowanych programów dla pracy projektowej.

OVE ARUP & PARTNERS International Limited Sp. z o.o.

OVE ARUP & PARTNERS International Limited Sp. z o.o.

1. Współpraca polegała na przygotowaniu zespołów zarówno w biurze warszawskim, jak i krakowskim do rozpoczęcia projektowania współbieżnego w platformie Revit, jak również na przedstawieniu zasad współpracy międzybranżowej w ramach wykonywanych projektów.

2. Konsultacje techniczne Autodesk® Revit® dla ARUP oraz konsultacje o zasadach współpracy międzybranżowej dla ARUP i K. Ingarden, J. Ewý Architekci Sp. z o.o.

 Wraz z pojawieniem się nowego projektu, zostali zatrudnieni nowi pracownicy. Firma ARUP, znając doświadczenie firmy MAT w kwestii szkoleń i wdrożeń oprogramowania Revit, postanowiła powierzyć nam przeszkolenie nowo przyjętych osób pod kątem wykorzystania oprogramowania Revit wraz z nakładką wspomagającą projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD w tym projekcie.

Ponieważ projekt ten tworzony był we współpracy z firmą Ingarden&Ewy, obie firmy zostały zaproszone do siedziby firmy MAT w celu odbycia konsultacji, których celem było przedstawienie zasad współpracy międzybranżowej.

TB Poland

TB Poland

Szkolenie podstawowe z obsługi Autodesk® Revit® MEP z nakładką MagiCAD. W pracowni projektowej aktualnie używane jest oprogramowanie AutoCAD® wraz z nakładkami wspomagającymi projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD. Ponieważ firma nieustannie rozwija swoje możliwości, tworząc projekty na różnych rynkach, konieczne było przeprowadzenie szkolenia wprowadzającego z programu Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładką MagiCAD na Revit®. W dwóch cyklach projektowych uczestniczyli projektanci wszystkich branży instalacyjnych: HVAC, wod-kan, tryskaczy i elektryki. Praca odbywała się na projekcie klienta, aby w rzeczywistych warunkach poznać zastosowanie nowego oprogramowania i tym samym móc rzetelnie ocenić jego możliwości w stosunku do dotychczas wykorzystywanego softu.

ASprojekt

ASprojekt

Szkolenie miało na celu przybliżyć tematykę oprogramowania Autodesk Revit MEP i technologii BIM, jak i zapoznać kursantów z możliwościami tego programu w zakresie branży przeciwpożarowej i rurowej.

Riksheim Consulting

Riksheim Consulting

Szkolenie z obsługi Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładką MagiCAD Ventilation. Riksheim Consulting to prywatna norweska firma, która swoje działania poszerza o rynek polski. W swojej codziennej pracy wykorzystuje oprogramowanie Autodesk® Revit® wraz z nakładkami wspomagającymi projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD na Revit®. Dlatego też nowy oddział w Gdańsku musiał zostać odpowiednio przeszkolony, aby móc tworzyć spójne projekty. Szkolenie zostało przeprowadzone na projekcie klienta, co pozwoliło  na praktyczne zapoznanie się z funkcjami programu. Po zakończeniu szkolenia klient aktywnie wykorzystywał możliwość uzyskania szybkiego i przyjaznego wsparcia technicznego w firmie MAT.

Generalny Realizator Inwestycji Budowlanych  Sp. z o.o.

Generalny Realizator Inwestycji Budowlanych Sp. z o.o.

Najważniejszym celem szkolenia było przygotowanie szablonu do pracy wielu branż na jednym pliku. Projektantom architektury, konstrukcji i instalacji zostały przekazane informacje na temat celowości tworzenia takiego szablonu, a także sposób jego późniejszego modyfikowania i wykorzystywania w pracy projektowej. Bezpośrednio w pracowni klienta na bazie wcześniej utworzonego szablonu został założony plik centralny, na którym miały możliwość podjęcia pracy osoby ze wszystkich branży projektowych.

M+W Group

M+W Group

 Kolejny cykl szkoleniowy przeprowadzony w oddziale wrocławskim firmy. Grupa projektantów instalacji wentylacji i wod-kan przystępowała do projektu, który miał być wykonany w oprogramowaniu Autodesk AutoCAD MEP. Dlatego też szkolenie zostało przeprowadzone przy użyciu podkładów architektonicznych pochodzących z tego konkretnego projektu. 

NIRAS Polska Sp. z o.o.

NIRAS Polska Sp. z o.o.

Nowa siedziba firmy, nowi pracownicy, nowe projekty, a więc i nowe wyzwania. Dlatego też firma MAT kolejny raz gościła w firmie NIRAS przybliżając zasadę działania oprogramowania Autodesk Revit w przestrzeni międzybranżowej. Nieodzownym elementem tego szkolenia był pierwszy dzień wprowadzający i wyjaśniający filozofię działania programu. Szkolenie zostało przeprowadzone na komputerach szkoleniowych dostarczonych przez firmę MAT.

CH2M HILL Polska Sp. z o.o.

CH2M HILL Polska Sp. z o.o.

Wdrożenie było przeprowadzone w pracowni klienta, dzięki czemu, po wstępnym wprowadzeniu w zasady projektowania we wdrażanym oprogramowaniu, trener mógł odpowiadać na konkretne pytania wynikające z pracy nad konkretnym projektem.

MERCURY ENGINEERING POLSKA Sp. z o.o.

MERCURY ENGINEERING POLSKA Sp. z o.o.

Po zakupie pakietów oprogramowania dla projektantów instalacji, firma postanowiła zapoznać się z możliwościami obu produktów: Autodesk® Revit® MEP i AutoCAD® MEP, aby znaleźć rozwiązanie bardziej odpowiadające ich obecnemu profilowi pracy. W tym celu zostało odbyte dwudniowe szkolenie wstępne, w trakcie którego projektanci instalacji mieli okazję zapoznać się z podstawową funkcjonalnością obu produktów. Aby maksymalnie wykorzystać czas poświęcony programom, praca odbywała się na konkretnym projekcie, który został wcześniej wykonany w pracowni projektowej w jej tradycyjnym cyklu projektowym. Dzięki temu członkowie zespołu projektowego mieli możliwość porównania ich dotychczasowego sposobu pracy z nowoczesnym projektowaniem w platformie pracy AutoCAD® MEP i Autodesk® Revit® MEP. 

TKT Engineering

TKT Engineering

 Firma TKT Engineering od wielu już lat wykorzystuje program AutoCAD® MEP w swoich projektach wykonywanych w oddziale poznańskim. Dlatego też oddział w Warszawie, zachęcony pozytywną opinią kolegów, jak i ich dobrym doświadczeniem, postanowił wprowadzić to oprogramowanie do codziennej pracy. Aby jednak usystematyzować wiedzę i wyjaśnić wszelkie wątpliwości, konieczny był dzień szkolenia wprowadzającego, jak i konsultacji.

 

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość FEA

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość FEA

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy zrzesza zarówno projektantów, jak i studentów ostatnich lat studiów inżynierii środowiska. Dla nich właśnie, ludzi dopiero co zaistniałych na rynku pracy lub tuż przed tym momentem swojego życia zawodowego, został przygotowany cykl szkoleń z obsługi programu Autodesk® Revit® MEP. Równolegle odbywały się podobne cykle szkoleniowe z programu Autodesk® Revit® Architecture. Całość szkolenia została przeprowadzona na sprzęcie komputerowym dostarczonym przez Mobilne Centrum Szkoleniowe firmy MAT.

Przedsiębiorstwo Konsultingowo-Inżynieryjne PREDOM Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Konsultingowo-Inżynieryjne PREDOM Sp. z o.o.

Kompleksowe wdrożenie oprogramowania Autodesk oraz platformy Revit (Architecture, Structure oraz MEP) zapoznające kursantów ze wszystkimi narzędziami programów, a także przedstawiające zasady pracy współbieżnej.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Kompleksowe wdrożenie oprogramowania Autodesk oraz platformy Revit (Architecture, Structure oraz MEP) zapoznające kursantów ze wszystkimi narzędziami programów, a także przedstawiające zasady pracy współbieżnej.

Biuro Projektów EcoCAD

Biuro Projektów EcoCAD

Szkolenie miało na celu przybliżyć tematykę oprogramowania Autodesk Revit MEP i technologii BIM, jak i zapoznać kursantów z możliwościami tego programu w zakresie branży wentylacyjnej i rurowej.

Walraven Sp. z o.o.

Walraven Sp. z o.o.

Szkolenie z edytora rodzin Autodesk® Revit®. Firma Walraven, producent systemów mocowania, ochrony ogniowej oraz systemów sanitarnych, wprowadził w swojej działalności oprogramowanie Autodesk® Revit®. Zasadniczym celem takiego posunięcia było przygotowanie bibliotek ich elementów dla projektantów korzystających z tego programu. Dlatego też pracownicy działu technicznego potrzebowali zapoznać się z tą funkcjonalnością programu Autodesk® Revit®, która pozwoliłaby im na samodzielnie przygotowanie bibliotek. 

TEQUM Sp. z o.o. oraz IMB Asymetria Sp. z o.o.

TEQUM Sp. z o.o. oraz IMB Asymetria Sp. z o.o.

Konsultacje techniczne dla TEQUM i Asymetria w Autodesk® Revit® oraz szkolenie wstępne dla Asymetria (kwestia rodzin MEP w projekcie architektonicznym i zasady współpracy międzybranżowej). Dwie zaprzyjaźnione krakowskie firmy projektowe rozpoczęły wspólną pracę nad projektem w programie Autodesk® Revit®. Wraz z rozpoczęciem pracy, zaczęły się pojawiać nowe, dotychczas nieznane zagadnienia, które musiałby zostać rozwiązane przez specjalistów z firmy MAT. Poza problemami w ramach jednej branży (architektury i konstrukcji), pojawiły się również zagadnienia związane ze współpracą z innymi branżystami. Dlatego też koniecznym było przedstawienie architektom zasad przekazywania pliku do projektantów instalacji. 

TRiM-tech Tryjanowski - Ratajczak - Mazurkiewicz sp.j.

TRiM-tech Tryjanowski - Ratajczak - Mazurkiewicz sp.j.

Szkolenie podstawowe Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładkami MagiCAD. Szkolenie przedsprzedażowe, którego celem było zapoznanie projektantów instalacji w firmie TRiM-tech z funkcjonalnością zarówno programu Autodesk Revit, jak i nakładki wspomagającej projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD. Szkolenie zostało przeprowadzone na sprzęcie komputerowym dostarczonym przez Mobilne Centrum Szkoleniowe firmy MAT. Firma TRiM-tech do dziś ceni sobie możliwość uzyskania wsparcia technicznego w kwestiach projektowych w firmie MAT.

In-Projekt Sp. z o.o.

In-Projekt Sp. z o.o.

Szkolenie podstawowe z zakresu elektryki Autodesk® Revit® MEP. Bardzo ciekawe szkolenie, którego celem było wdrożenie pracowni elektrycznej do opracowywanego już projektu w platformie Revit. Projekt architektoniczny został już opracowany, pozostała kwestia branżystów i ich koordynacji. To właśnie dzięki znakomitym narzędziom do wizualizacji, a także przestrzennego przedstawiania instalacji projektowanych w budynku elektrycy mogli się przekonać, ile w rzeczywistości pozostało wolnej przestrzeni na ich instalacje w najbardziej newralgicznych miejscach jak np.: maszynowniach czy pomieszczeniach technicznych. Pozwoliły one na sprawną i szybką koordynację zarówno w ramach branży instalacyjnych, jak i projektem architektonicznym.

Przedsiębiorstwo Inżynierskie BIPROHUT Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Inżynierskie BIPROHUT Sp. z o.o.

Szkolenie podstawowe wielobranżowe Autodesk® Revit® MEP. Firma BIPROHUT to jeden z bardziej wymagających klientów, jeśli chodzi o rozwiązania projektowe i zastosowanie w nich oprogramowania Autodesk®. Dotychczasowa współpraca obejmowała program AutoCAD® Plant 3D. Nasze kolejne zadanie polegało na wdrożeniu platformy Revit dla grupy architektów, konstruktorów i projektantów instalacji na wspólnym projekcie. Poza kwestiami koordynacji, a także zasad współpracy i wymiany informacji w ramach swoich plików, projektanci instalacji zapoznali się z zasadą działania nakładek wspomagających projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD.

EcoCAD

EcoCAD

Szkolenie podstawowe Autodesk® Revit® MEP. Firma EcoCAD to zdecydowanie jedna z ulubionych firm obsługiwanych przez firmę MAT! Jej zespół składa się w większości z młodych, ambitnych projektantów, którzy w swojej pracy chcą wykorzystywać te narzędzia, które dadzą im przewagę nad konkurencją, a także przyspieszą proces projektowy i ułatwią podejmowanie trudnych decyzji. Firma EcoCAD na co dzień wykorzystuje do projektowania program Autodesk® AutoCAD® MEP. Ale zmieniający się trend na rynku projektowym mocno zaintrygował firmę, dlatego też zgłosili się do firmy MAT w celu poznania nowego programu Autodesk® Revit® MEP. Po zakończeniu szkolenia pracownicy firmy korzystali jeszcze ze wsparcia technicznego udzielanego przez firmę MAT.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Szkolenie podstawowe z Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładkami wspomagającymi projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD Ventilation, MagiCAD Heating&Piping oraz MagiCAD Electrical. Kolejny cykl szkoleń dla projektantów instalacji w firmie Projprzem. Tym razem szkolenia odbywały się zgodnie z branżą kursantów na konkretnym projekcie klienta. W związku z tym uczestniczy szkolenia mieli możliwość pełnego poznania tych funkcji, które najczęściej będą przez nich wykorzystywane w codziennej pracy. Szkolenie z obsługi Autodesk® Revit® MEP zostało wzbogacone przez nakładki wspomagające projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD. 

Nederman Polska Sp. z o.o.

Nederman Polska Sp. z o.o.

Szkolenie podstawowe z obsługi nakładki MagiCAD Ventilation na AutoCAD®. Jednodniowe szkolenie w siedzibie klienta w przepięknej lokalizacji Browar Faktory Centrum w Katowicach. W zmodernizowanych wnętrzach postindustrialnego budynku kursanci zarówno z oddziału katowickiego, jak i poznańskiego poznawali funkcjonalność nakładki MagiCAD na AutoCAD®. Szkolenie miało na celu porównanie funkcjonalności nakładki MagiCAD w stosunku do nakładki CADvent, którą dotychczas dysponowali kursanci, a którą firma Progman, producent MagiCAD, przejął, kończąc tym samym życie produktu.

OVE ARUP & PARTNERS International Limited Sp. z o.o

OVE ARUP & PARTNERS International Limited Sp. z o.o

Szkolenie podstawowe Autodesk® Revit® MEP. Po przeszkoleniu oddziału warszawskiego, przyszła kolej na projektantów z biura zlokalizowanego w Krakowie. W ciągu trzech dni zarówno asystenci projektantów (czyli osoby faktycznie wprowadzające założenia projektowe do cyfrowego modelu w programach komputerowych), jak i sami projektanci (osoby decyzyjne i nadzorujące) zostali wprowadzeni do zagadnień związanych z opcjami i narzędziami programu Autodesk® Revit® MEP. Niezbędnym też okazało się przeprowadzenie szkolenia w zakresie pracy grupowej na jednym pliku projektowym. Dzięki temu zespół projektowy zdobył podstawową wiedzę z zakresu obsługi programu, jak i poznał zasady współpracy w przypadku pracy wielu osób na jednym pliku. Duża część tego szkolenia została przeprowadzona na pliku architektury dostarczonym od biura architektonicznego współpracującego z biurem projektowym ARUP.

CH2M HILL Polska Sp. z o.o.

CH2M HILL Polska Sp. z o.o.

Szkolenie dedykowane Autodesk® Revit®. Firma była wcześniej szkolona z zakresu obsługi programu Autodesk® Revit® MEP, niemniej po podjęciu faktycznego projektowania w tym programie zdecydowała się na dodatkowe doszkolenie swoich pracowników – tym razem w firmie MAT Usługi Informatyczne. Prace nad częścią architektoniczną i konstrukcyjną projektu były już prowadzone w platformie Revit®, stanowiły więc wystarczające podstawy do podjęcia projektowania instalacji. Ponieważ w większości branży zespoły projektowe stanowiły grupy więcej niż jednoosobowe, konieczne było też zapoznanie pracowników z zasadami pracy grupowej na jednym pliku projektowym. Całość szkolenia była przeprowadzona w pracowni klienta, dzięki czemu, po wstępnym wprowadzeniu w zasady projektowania we wdrażanym oprogramowaniu, trener mógł odpowiadać na konkretne pytania wynikające z pracy nad konkretnym projektem. Tylko dzięki takiemu podejściu do szkolenia dajemy klientowi możliwość zdobycia takiej wiedzy, która jest mu niezbędna do samodzielnej pracy.

Wierzowiecki Group Sp. z o.o.

Wierzowiecki Group Sp. z o.o.

Konsultacje Autodesk® Revit® MEP. Przy okazji przeprowadzanego wdrożenia programu Autodesk® Revit® Architecture w firmie Pentagram Architekci, firma MAT Usługi Informatyczne została poproszona o usługi konsultacyjne w firmie Wierzowiecki Group. We wspólnie realizowanym projekcie firma ta była odpowiedzialna za projekt instalacji branżowych. Ponieważ jej pracownicy nie zostali wcześniej przeszkoleni z zakresu obsługi programu Autodesk® Revit® MEP, potrzebne im były praktyczne wskazówki co do sposobu postępowania zarówno przy projektowaniu instalacji, jak i przy koordynacji z architektami i konstruktorami. Firma do dziś ceni sobie nasze wsparcie techniczne, jakie zostało im zapewnione w ramach szkolenia i konsultacji.

Nakładka MagiCAD- Branża Instalatorska:

Firma MAT Usługi Informatyczne jest wyłącznym  dystrybutorem w Polsce nakładki MagiCAD na programy Revit i AutoCAD. Prowadzimy szkolenia i wdrożenia z nakładki MagiCAD.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

TB Poland

TB Poland

Szkolenie podstawowe z obsługi Autodesk® Revit® MEP z nakładką MagiCAD. W pracowni projektowej aktualnie używane jest oprogramowanie AutoCAD® wraz z nakładkami wspomagającymi projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD. Ponieważ firma nieustannie rozwija swoje możliwości, tworząc projekty na różnych rynkach, konieczne było przeprowadzenie szkolenia wprowadzającego z programu Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładką MagiCAD na Revit®. W dwóch cyklach projektowych uczestniczyli projektanci wszystkich branży instalacyjnych: HVAC, wod-kan, tryskaczy i elektryki. Praca odbywała się na projekcie klienta, aby w rzeczywistych warunkach poznać zastosowanie nowego oprogramowania i tym samym móc rzetelnie ocenić jego możliwości w stosunku do dotychczas wykorzystywanego softu.

Riksheim Consulting

Riksheim Consulting

Szkolenie z obsługi Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładką MagiCAD Ventilation. Riksheim Consulting to prywatna norweska firma, która swoje działania poszerza o rynek polski. W swojej codziennej pracy wykorzystuje oprogramowanie Autodesk® Revit® wraz z nakładkami wspomagającymi projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD na Revit®. Dlatego też nowy oddział w Gdańsku musiał zostać odpowiednio przeszkolony, aby móc tworzyć spójne projekty. Szkolenie zostało przeprowadzone na projekcie klienta, co pozwoliło  na praktyczne zapoznanie się z funkcjami programu. Po zakończeniu szkolenia klient aktywnie wykorzystywał możliwość uzyskania szybkiego i przyjaznego wsparcia technicznego w firmie MAT.

TRiM-tech Tryjanowski - Ratajczak - Mazurkiewicz sp.j.

TRiM-tech Tryjanowski - Ratajczak - Mazurkiewicz sp.j.

Szkolenie podstawowe Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładkami MagiCAD. Szkolenie przedsprzedażowe, którego celem było zapoznanie projektantów instalacji w firmie TRiM-tech z funkcjonalnością zarówno programu Autodesk Revit, jak i nakładki wspomagającej projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD. Szkolenie zostało przeprowadzone na sprzęcie komputerowym dostarczonym przez Mobilne Centrum Szkoleniowe firmy MAT. Firma TRiM-tech do dziś ceni sobie możliwość uzyskania wsparcia technicznego w kwestiach projektowych w firmie MAT.

Przedsiębiorstwo Inżynierskie BIPROHUT Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Inżynierskie BIPROHUT Sp. z o.o.

Szkolenie podstawowe wielobranżowe Autodesk® Revit® MEP. Firma BIPROHUT to jeden z bardziej wymagających klientów, jeśli chodzi o rozwiązania projektowe i zastosowanie w nich oprogramowania Autodesk®. Dotychczasowa współpraca obejmowała program AutoCAD® Plant 3D. Nasze kolejne zadanie polegało na wdrożeniu platformy Revit dla grupy architektów, konstruktorów i projektantów instalacji na wspólnym projekcie. Poza kwestiami koordynacji, a także zasad współpracy i wymiany informacji w ramach swoich plików, projektanci instalacji zapoznali się z zasadą działania nakładek wspomagających projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego PROJPRZEM S.A.

Szkolenie podstawowe z Autodesk® Revit® MEP wraz z nakładkami wspomagającymi projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD Ventilation, MagiCAD Heating&Piping oraz MagiCAD Electrical. Kolejny cykl szkoleń dla projektantów instalacji w firmie Projprzem. Tym razem szkolenia odbywały się zgodnie z branżą kursantów na konkretnym projekcie klienta. W związku z tym uczestniczy szkolenia mieli możliwość pełnego poznania tych funkcji, które najczęściej będą przez nich wykorzystywane w codziennej pracy. Szkolenie z obsługi Autodesk® Revit® MEP zostało wzbogacone przez nakładki wspomagające projektowanie instalacji budowlanych MagiCAD. 

Nederman Polska Sp. z o.o.

Nederman Polska Sp. z o.o.

Szkolenie podstawowe z obsługi nakładki MagiCAD Ventilation na AutoCAD®. Jednodniowe szkolenie w siedzibie klienta w przepięknej lokalizacji Browar Faktory Centrum w Katowicach. W zmodernizowanych wnętrzach postindustrialnego budynku kursanci zarówno z oddziału katowickiego, jak i poznańskiego poznawali funkcjonalność nakładki MagiCAD na AutoCAD®. Szkolenie miało na celu porównanie funkcjonalności nakładki MagiCAD w stosunku do nakładki CADvent, którą dotychczas dysponowali kursanci, a którą firma Progman, producent MagiCAD, przejął, kończąc tym samym życie produktu.

Tebodin Polska

Tebodin Polska

Tebodin Poland Sp. z o.o. jest wiodącą firmą konsultingowo-projektową w Polsce, zatrudniającą ponad 300 inżynierów w biurach w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. W 2015 roku firma zaczęła używać MagiCAD for Revit  w projektowaniu instalacji budowlanych wykorzystując wszystkie moduły MagiCAD dostępne do Revita: MagiCAD Ventilation, MagiCAD Heating & Piping, MagiCAD Sprinkler Designer and MagiCAD Electrical.

Czytaj więcej

Instalacje przemysłowe:

Firma MAT Usługi Informatyczne jest liderem rynku AutoCAD Plant 3D w Polsce.

Pod względem ilości dostarczonych licencji AutoCAD Plant 3D oraz  przeprowadzonych wdrożeń i szkoleń zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce oraz czołowe w Europie.

Pracownicy firmy MAT zajmujący się tematyką rurociągów technologicznych mają bogate doświadczenie praktyczne wyniesione z pracowni projektowych.Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Przedsiębiorstwo Inżynierskie Biprohut Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Inżynierskie Biprohut Sp. z o.o.

Dostarczenie, wdrożenie i szkolenie z zakresu AutoCAD Plant 3D, Autodesk Plant Design Suite, Autodesk Plant Design Ultimate, Autodesk Product Design Suite Premium, Autodesk Product Design Suite Ultimate, Autodesk Building Design Suite Premium, Autodesk Building Design Suite Ultimate, Autodesk Design Suite, AutoCAD, Autodesk Infrastructure Design Suite Premium, Autodesk Vehicle Tracking. Przedsiębiorstwo Inżynierskie Biprohut Sp. z o.o przy pomocy AutoCAD Plant 3D realizowało jeden z największych projektów przemysłu technologicznego na świecie. Inwestycja firmy BASF w Środzie Śląskiej to ponad 6000 rurociągów i to tylko w średnicy większej niż DN50. Firma MAT była i jest odpowiedzialna za cały proces szkoleń, wdrożeń oraz potrzebnego wsparcia podszas realizacji tej inwestycji, Tak duża inwestycja to nie tylko rurociągi, ale także urządzenia, konstrukcje stalowe i wiele innych gałęzi projektowych, Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu pracowni, zaopatrzyliśmy Przedsiębiorstwo Inżynierskie Biprohut Sp. z o.o. w niezbędne narzędzia oraz kompleksowo przeprowadziliśmy cykl szkoleniowo-wdrożeniowy dla wszystkich projektantów.

Biproraf Sp. z o.o.

Biproraf Sp. z o.o.

Specjalizujące się w projektowaniu instalacji przemysłowych w przemyśle paliwowym, gdańskie biuro projektowe BiproRaf zdecydowało się na wdrożenia oprogramowania AutoCAD® Plant 3D.

Sprawdź nasze referencje

POLIMEX-CEKOP-MODER Sp. z o.o.

POLIMEX-CEKOP-MODER Sp. z o.o.

 

Sprawdź nasze referencje

MODER MECH

MODER MECH

 

 

Sprawdź nasze referencje

TBP Interprojekt

TBP Interprojekt

 

Sprawdź nasze referencje

Symulacje:


Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Halcon

Halcon

 Kompleksowe wdrożenie oprogramowania Autodesk CFD Motion wraz z efektywnym szkoleniem. 

Sprawdź nasze referencje

AAglob

AAglob

Wdrożenie pełnego portfolio oprogramowania Autodesk ( Autodesk CFD Motion, Autodesk Simulation Mechanical, Autodesk Robot Structural Analysis Professional oraz Autodesk Moldflow)  wraz z pełnym zakresem szkoleń. 

Sprawdź nasze referencje

PROFILTER-PROJEKT

PROFILTER-PROJEKT

Sprawne wdrożenie i przeszkolenie z oprogramowania Autodesk CFD Motion. 

Sprawdź nasze referencje

Nicromet

Nicromet

Profesjonalne przeprowadzenie szkoleń przy wdrażaniu oprorgamowania Autdesk CFD 

Sprawdź nasze referencje

Mokate

Mokate

 Dostarczenie oprogramowania Autodesk CFD Motion oraz  kompletny cykl szkoleniowy

Sprawdź nasze referencje

Biproraf

Biproraf

Cykl szkoleń z obsługi i wykorzystania w pracy oprogramowania Autodesk CFD Motion

Sprawdź nasze referencje

AGH

AGH

Dostarczenie i wdrożenie oprogramowania do symulacji MES: Autodesk Simulation Mechanical, Autodesk Nastran In-CAD, Autodesk CFD Motion. 

Sprawdź nasze referencje

Zarządzanie dokumentacją:


Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Igloo

Igloo

„Podjęliśmy decyzję o wdrożeniu Autodesk Vault Manufacturing ze względu na łatwość utrzymania kontroli nad dokumentacją w dziale projektowym, a także możliwość  integracji z ERP.” – wyjaśnia Mateusz Kierepka, Chief Information Officer Igloo.

Czytaj więcej

 

Szybciej i precyzyjniej - Automationstechnik wybiera Autodesk Vault Professional

Szybciej i precyzyjniej - Automationstechnik wybiera Autodesk Vault Professional

„Dzięki Autodesk Vault będziemy mogli w sprawny i przejrzysty sposób nadzorować ten proces. Dodatkowym atutem jest dla nas możliwość nadawania uprawnień i zmiana statusu realizacji. Na życzenie klienta łatwo będziemy mogli np. ograniczyć dostęp do dokumentacji, udzielając go tylko dedykowanej grupie projektantów” – podkreśla Zdzisław Ziemianin, zastępca dyrektora ds. technicznych w Automationstechnik.

Czytaj więcej

Bolarus SA przyspiesza dzięki Autodesk Vault Professional

Bolarus SA przyspiesza dzięki Autodesk Vault Professional

„Skomplikowanie i różnorodność naszych produktów jest bardzo duża. Aby łatwo utrzymać kontrolę nad dokumentacją techniczną i efektywnie zarządzać bieżącymi oraz nowymi projektami, podjęliśmy decyzję o wdrożeniu rozwiązania Autodesk Vault Professional – niezbędnego do realizacji tych celów. Naszą ideą było również odejście od dokumentów drukowanych na rzecz dostępu do dokumentacji elektronicznej” – powiedział Marek Hładyszewski, Prezes Zarządu BOLARUS SA.

Czytaj więcej

Mechanika:


Serdecznie zapraszamy do współpracy!

AMATEC Polska

AMATEC Polska

Wdrożenie Autodesk Fusion jako uniwersalnego rozwiązania do projektowania modeli 3D wraz z przygotowaniem ich do obróbki skrawaniem. „Konsultacje telefoniczne oraz zdalna pomoc od MAT spowodowały szybką adaptację produktu do naszych potrzeb” – mówi Piotr Lepka Kierownik Działu Automatyki AMATEC Polska.

Sprawdź nasze referencje

SimDes Partner

SimDes Partner

Firma zajmująca się głównie obliczeniami MES, CFD i DEM jednak w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o usługi modelowania CAD. O wyborze systemu Autodesk Fusion 360 zadecydowało profesjonalne podejście pracowników firmy MAT, którzy zaoferowali nam rozwiązanie dostosowane do naszych możliwości oraz w pełnie spełniające nasze potrzeby. Oprogramowanie Autodesk Fusion 360 pozwala nam szybko wprowadzać zmiany konstrukcyjne w modelach CAD oraz śledzić ich wpływ na sztywność i wytrzymałość wyrobów.

 

AMK Kraków

AMK Kraków

Firma MAT wdrożyła oraz udzieliła wsparcia technicznego dla oprogramowania Autodesk Fusion 360 CLOUD.

„Efekty naszej współpracy pozostają bez zastrzeżeń. Firma MAT Usługi Informatyczne podchodzi rzetelnie i profesjonalnie do każdego zagadnienia, a nasza dotychczasowa współpraca z pełnym przekonaniem pozwala ją polecić jako solidnego partnera w interesach” – mgr inż. Wiesław Jutrzenka Trzebiatowski.

Sprawdź nasze referencje