Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Importuj SolidWorks do Inventora lub Fusion

Obecnie na rynku dostępnych jest szereg programów do tworzenia modeli 3D. Wielu projektantów boryka się z ponownym wykorzystaniem już istniejących a zaimportowanych modeli do swoich systemów CAD. Jeżeli to już się im uda to najczęściej takie bryły nie dają się edytować lub ich modyfikacja pochłania znaczne nakłady pracy. Oprogramowanie Autodesk umożliwia współprace z modelami utworzonymi w innych programach CAD takich jak CATIA, SolidWorks, Pro-E/Creo, NX, STEP, IGES i Rhino.

Przy imporcie modeli z innych programów CAD do Autodesk Inventor użytkownik ma możliwość wybory czy otwierany element (złożenie) ma „utworzyć odniesienie do bazowego modelu” lub czy ma „przekształcić model”.

  • Pierwsza opcja powoduje zachowanie łącza do wybranego pliku, co w następstwie umożliwia jego monitorowanie I aktualizowanie w przypadku naniesionych zmian w modelu. Opcja ta jest wykorzystywana w momencie gdy nie ma konieczności edycji modelu odniesienia w środowisku Inventor.
  • Po wyborze opcji “Przekształć model” Inventor tworzy nowe pliki na dysku i zrywa połączenie z elementem bazowym. Użytkownik ma możliwość edycji kształtu zaimportowanego elementu w środowisku Inventor oraz jest stanie wykorzystać element bazowy przy innych projektach.

Program umożliwia łatwe odwzorowanie właściwości z programu SolidWorks, CATIA, Pro/Engineer i Creo Parametric, NX, STEP na standardowe właściwości programu Inventor za pomocą odpowiednich narzędzi.

Poniżaj zamieszczono krótką prezentacje w jaki sposób zaimportować plik utworzony w innym systemie CAD i w razie konieczności poddać go edycji w środowisku Autodesk Inventor.

Podobną funkcjonalność możemy uzyskać dzięki rozwiązaniu Autodesk Fusion.

Program umożliwia nam na pracę z modelami innych programów CAD dostępnych na Polskim rynku. Po zaimportowaniu modelu do naszego projektu tak naprawdę możemy zrobić wszystko, począwszy od najprostszych modyfikacji bryłowych. Możliwość tą nam daje unikalna funkcja przechwycenia operacji z modelu bazowego. Edycja modelu nie kończy się tylko na tym. Adaptacja dowolnej powierzchni rozszerza nam funkcjonalność programu o możliwości swobodnego formowania wybranych części modelu.

Dla bardziej wymagających użytkowników pozostaje jeszcze możliwość przeprowadzenia zaawansowanych symulacji wytrzymałościowych i optymalizacyjnych. Należy mocno podkreślić, że program dzięki wbudowanemu modułowi CAM umożliwi zaprojektowanie procesu technologicznego obróbki skrawaniem. Obszerna biblioteka postprocesorów sprawia, że użytkownik dostaje kompleksowe rozwiązanie dla swojego parku maszynowego.

Aby uzyskać więcej informacji o zastosowaniu powyższych programów, zapraszamy do działu rozwiązań.